logo
Eco Chem

5 ciekawych sposobów na wykorzystanie trytytki

trytytka

Wśród uniwersalnych akcesoriów, których można używać na mnóstwo różnych sposobów, prym wiodą zdecydowanie opaski kablowe, czyli trytytki. To proste, ale bardzo skuteczne narzędzia, które umożliwiają szybkie i trwałe połączenie ze sobą dwóch elementów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak da się je kreatywnie wykorzystać!

 

Opaski kablowe – uniwersalne narzędzie

Elastyczne obejmy z tworzywa sztucznego, czyli popularne trytytki, mają szeroki wachlarz zastosowań. Zostały opracowane z myślą o układaniu kabli w samolotach, ale bardzo szybko okazało się, że ten niezawodny mechanizm da się wykorzystać również w innych celach. Składa się on z zaledwie trzech elementów:

  • nylonowej taśmy,

  • zwężonego końca pokrytego zębatką,

  • główki.

Zasada działania jest bardzo prosta. Wąska końcówka umożliwia przewleczenie taśmy przez główkę. Powstaje dzięki temu bardzo mocna pętla, której nie da się samodzielnie rozpiąć. Opaski kablowe można zdjąć w zasadzie jedynie poprzez rozcięcie lub podważenie zapadki. Daje to absolutną pewność, że trytytka po założeniu nie ulegnie przypadkowemu rozpięciu.

Do czego można użyć trytytki?

Prosty i bardzo skuteczny mechanizm działania owocuje tym, że obejmy z tworzywa sztucznego można efektywnie wykorzystać w wielu różnych celach. Bez żadnego problemu znajdą swoje zastosowanie w zakładach przemysłowych, warsztatach samochodowych, a nawet hodowli roślin. Przyjrzyjmy się pięciu najciekawszym sytuacjom, w których opaski trytytki okażą się nieocenionym wsparciem.

Mocowanie kołpaków

Nylonowe obejmy można wykorzystać w celu zabezpieczenia kołpaków przed przypadkowym odpadnięciem. To prosty zabieg, który pozwala na zaoszczędzenie mnóstwa czasu – w przypadku zgubienia ich trzeba bowiem sprawnie znaleźć zamienniki pasujące do zestawu, co czasami bywa bardzo problematyczne. Kołpak wystarczy przywiązać trytytką do felgi. Mała tasiemka zupełnie nie będzie zwracać na siebie uwagi.

Poprawny rozwój roślin domowych

Niektóre rośliny domowe wymagają od hodowcy zaangażowania znacznie wykraczającego poza ich regularne podlewanie. Część z nich w miarę rozwoju potrzebuje wsparcia, by nie załamać się pod swoim ciężarem (mowa tutaj np. o krzewie pomidora). Z opaski kablowej można śmiało skorzystać w celu połączenia łodygi z wspierającą ją tyczką. To zabezpieczenie będzie zupełnie wystarczające, by zapewnić roślinie możliwość poprawnego rozwoju.

Oznaczanie kabli

Podstawowym zastosowaniem trytytek jest wspomniane już łączenie ze sobą kabli, które w przypadku większych instalacji często bywają splątane. Szybkie odnalezienie konkretnego przewodu elektrycznego jest takim chaosie zazwyczaj niemożliwe. Obejmy z tworzywa sztucznego pozwalają na szybkie zaprowadzenie porządku w tej kwestii.

Można ich bowiem użyć, by pogrupować kable w zależności od ich zastosowania. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się w każdych warunkach. Zwróć uwagę na przykład na przewody w domowym salonie. Zaledwie kilka trytytek pozwoli Ci uporządkować kable w taki sposób, by od razu dało się rozpoznać, które są podłączone do telewizora, a które do dekodera czy routera.

opaska-kablowa

Zabezpieczenie bagażu czy jedzenia w podróży

Wysokiej jakości opaski kablowe można kreatywnie wykorzystać także w czasie podróży samolotem czy jazdy samochodem. Da się nimi na przykład dodatkowo zabezpieczyć swoją walizkę czy plecak. Przywieszki od suwaków wystarczy ze sobą połączyć za pomocą tasiemki – osoba niepożądana nie dostanie się do zawartości bez uprzedniego rozcięcia jej. Obejmę można też zastosować w celu połączenia ze sobą kilku mniejszych produktów, czyli chociażby paczek z jedzeniem.

Do projektów artystycznych

Nowoczesne instalacje artystyczne są zazwyczaj złożone z wielu drobnych elementów. Trytytkę da się wykorzystać w celu połączenia ich lub zapewnienia im większej stabilności. Niewielkie tasiemki nie będą rzucać się w oczy, a cały projekt stanie się dzięki nim znacznie bardziej odporny na ewentualne wstrząsy podczas przenoszenia czy działanie wiatru.

Zajrzyj na ecochemical.pl i zamów trytytki już dziś!

Jesteśmy doświadczonym producentem i dystrybutorem różnego rodzaju akcesoriów: wieszaków, dozowników czy właśnie opasek kablowych. Decydując się na zakup produktów z naszej oferty, możesz spodziewać się najwyższej jakości wykonania. Złóż zamówienie, a my wyślemy je do Ciebie możliwie najszybciej!

Ecochemical informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij