logo
Eco Chem

Jak poprawnie dbać o bramę garażową? Poznaj rady eksperta

brama-garazowa

Garaż to jeden z elementów domu, o którym wiele osób w natłoku obowiązków niestety zapomina. Warto wiedzieć, że brama garażowa, której najpewniej używasz codziennie, wymaga regularnej pielęgnacji oraz konserwacji z wykorzystaniem specjalistycznych produktów. Jaki smar do bramy garażowej jest najlepszy? Czy aktywna piana do bram będzie odpowiednia do czyszczenia? Odpowiedź na te i podobne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

 

Brama garażowa wymaga regularnej konserwacji

Niezależnie od tego, jaki typ bramy garażowej (przesuwna, roletowa, segmentowa) znajduje się w Twoim domu, powinna ona przejść przegląd przynajmniej raz w roku. Jest to bardzo ważne z tego względu, że bramy zwykle otwieramy i zamykamy nawet kilka razy w ciągu dnia, co wpływa na zużycie pewnych części, takich jak prowadnice, łożyska czy zawiasy.

Serwis bram garażowych najlepiej przeprowadzać przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Niskie temperatury dodatkowo wpływają na działanie bramy, więc jeśli w porę odpowiednio jej nie wyczyścisz i nie zakonserwujesz, możesz mieć problem z płynnością działania.

Na co warto zwrócić uwagę przy czyszczeniu?

Przed każdą konserwacją bramy garażowej w pierwszej kolejności powinieneś oczyścić ją z wszelkich zabrudzeń. Dlaczego? Zbyt szybkie użycie smaru do bramy garażowej spowoduje znacznie większe przyciąganie kurzu. Aby więc zapobiec nagromadzaniu się warstw brudu na Twojej bramie, pamiętaj o regularnym sprzątaniu.

Do czyszczenia bramy najlepiej sprawdzi się wilgotna szmatka. Należy pamiętać, aby potem wszystkie elementy dokładnie wytrzeć do sucha. Jeśli zabrudzenia na Twojej bramie wymagają silniejszych detergentów, aktywna piana do bram powinna sobie z nimi poradzić.

Uszczelka – niewielki, lecz istotny element każdej bramy przemysłowej

Podczas dokonywania przeglądu nie zapomnij o sprawdzeniu stanu uszczelek na całym obwodzie bramy garażowej. Najlepiej zrobić to, zanim pojawi się pierwszy śnieg, ponieważ wilgoć i niskie temperatury mogą dodatkowo pogorszyć stan uszczelek. Jeśli zauważysz jakiekolwiek pęknięcie lub wgniecenie, uszczelka bezwzględnie nadaje się do wymiany. Nawet najmniejsze uszkodzenia mogą powodować wnikanie zimnego powietrza do Twojego garażu. Pozostałe uszczelki odpowiednio zabezpiecz – wykorzystaj w tym celu smar do bram przemysłowych.

Piasek, kurz i inne drobiny – dlaczego należy się ich obawiać?

Wszelkie drobiny nanoszone na bramę garażową razem z wiatrem mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na jej funkcjonowanie. Zwłaszcza wtedy, gdy zabrudzenia osiądą na częściach ruchomych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Regularne oczyszczanie wszystkich, nawet trudno dostępnych przestrzeni jest bardzo ważne, aby zachować bramę garażową w dobrej formie. Gdy zabrudzenia zostaną już usunięte, będziesz mógł przejść do aplikacji smaru serwisowego do bram.

Smar do bram garażowych przedłuży życie Twojej bramy

Regularne używanie specjalistycznego smaru do bram garażowych potrafi znacząco poprawić działanie bramy. Składniki zawarte w smarze odpowiednio natłuszczają elementy bram garażowych podatne na nadmierną eksploatację. Ponadto niektóre smary mają jeszcze jedną funkcję. Tworzą cienką powłoczkę na powierzchni posmarowanych elementów, która chroni je przed korozją.

Jak w poprawny sposób nałożyć smar do bram garażowych? Tak jak już wiesz, pierwszym krokiem podczas przeglądu bramy jest jej dokładne wyczyszczenie. Gdy to zrobisz, następnie niewielką ilość smaru zaaplikuj w specjalne otwory w zawiasach, a następnie ewentualny nadmiar wytrzyj ręcznikiem papierowym. To wszystko! Całą pracę smar wykona za Ciebie.

piana-do-konserwacji

Jaki smar serwisowy wybrać?

Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów smarów. Znajdziemy zarówno smar do bram segmentowych, jak i skrzydłowych, tradycyjnych itd. Czym więc warto się kierować przy wyborze odpowiedniego produktu? Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na to, jakie smar ma właściwości. Dla przykładu smar serwisowy do bram od Ecochemical nie tylko zapewnia optymalne działanie bramy, lecz także zabezpiecza posmarowane części przed wilgocią i korozją. Działa w bardzo wysokich oraz bardzo niskich temperaturach, a do tego nie powoduje przywierania brudu i kurzu.

Nie ryzykuj – postaw na sprawdzone produkty od Ecochemical!

Ecochemical to sprawdzona marka profesjonalnych produktów do czyszczenia i konserwacji. Jeśli chcesz kupić smar do bram garażowych, aktywną pianę do bram lub jakikolwiek inny środek – nie zwlekaj. Wejdź na stronę sklepu Ecochemical i zobacz najlepsze produkty wysokiej jakości w rozsądnych cenach.

Ecochemical informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij