logo
Eco Chem

Jak poprawnie dbać o klimatyzację samochodową?

czyszczenie

Posiadanie sprawnej klimatyzacji w samochodzie w okresie letnim to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie, które skutkuje jednak powstaniem nowych obowiązków dla jej użytkowników. Odpowiednie czyszczenie i konserwacja klimatyzacji są absolutnie niezbędne, by utrzymać je w najlepszym możliwym stanie technicznym i nie ryzykować negatywnym wpływem zanieczyszczeń na zdrowie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zadbać o swoją klimatyzację!

 

Klimatyzacja – luksus w upalne dni

Strumień chłodnego, orzeźwiającego powietrza to zazwyczaj jedyne, o czym da się myśleć w trakcie letnich przejażdżek autem. Wysoka temperatura w pomieszczeniu zdecydowanie sprzyja rozkojarzeniu i przez to w znacznym stopniu utrudnia jazdę, więc możliwość jej wygodnej regulacji jest w wielu przypadkach na wagę złota. Poprawnie zainstalowana klimatyzacja świetnie sprawdzi się w takim celu, a regularna konserwacja zapewni jej długą żywotność. Wśród szczególnie ważnych działań należy wymienić przede wszystkim:

  • regularne przeglądy,

  • unikanie skrajnych temperatur i częstych zmian ustawień,

  • poprawne czyszczenie ręczne i przy użyciu preparatów do dezynfekcji.

Odpowiedzialne użytkowanie sprawi, że klimatyzacja będzie Ci niezawodnie służyć przez długi czas, nie odbijając się negatywnie na stanie zdrowia użytkowników. Pamiętaj jednak, że wypracowanie takiego standardu wymaga włożenia niezbyt częstego, ale regularnego wysiłku celem sprawdzenia, czy wszystkie elementy urządzenia są w dobrym stanie i działają poprawnie.

O czym warto pamiętać, czyszcząc klimatyzację?

Klimatyzacja wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji, by działać w sposób optymalny. Podstawowym zadaniem jej użytkowników jest najzwyklejsze wycieranie wlotów i wylotów powietrza przy użyciu suchej szmatki. Czasami zabrudzenia są jednak nieco trudniejsze do usunięcia – w takich sytuacjach możesz zdecydować się na użycie letniej wody (lub jej roztworu z mydłem). W dalszej kolejności należy już wykonywać nieco bardziej specjalistyczne działania.

Dbaj o filtry

Filtry powietrza zapewniają klimatyzacji możliwość poprawnego działania – z tego względu należy koniecznie pamiętać o regularnym ich czyszczeniu. Można to zrobić przy użyciu odkurzacza lub wilgotnej szmatki. Producenci rekomendują zazwyczaj robienie tego raz na dwa tygodnie. Zwróć przy tym uwagę, że nowoczesne modele klimatyzatorów mogą być zaopatrzone w odpowiednią sygnalizację – w takim wypadku dokładnie wyczyścić filtry należy wtedy, kiedy urządzenie samo da Ci o tym znać.

konserwacja

Poprawnie używaj klimatyzacji

Korzystanie z klimatyzacji we właściwy sposób może się wydawać prozaiczną kwestią – w praktyce osoby niezapoznane jeszcze dobrze z takimi urządzeniami często popełniają jednak wiele kardynalnych błędów. Niektórzy instynktownie zakładają, że włączenie systemu chłodzącego i otwarcie okna w samochodzie przyniesie szybszy efekt, ale w praktyce utrudni jedynie działanie maszyny. Częsta zmiana ustawień może natomiast skutkować wystąpieniem błędów i koniecznością zresetowania programu na komputerze sterującym,

Korzystaj z profesjonalnych preparatów czyszczących i konserwujących

Kanały klimatyzacji powinieneś czyścić wyłącznie przy użyciu profesjonalnych środków, które charakteryzują się wysoką skutecznością działania i zmniejszeniem ryzyka wystąpienia przypadkowych usterek. Wysokiej jakości preparat do czyszczenia lub dezynfekcji klimatyzacji okaże się nieocenionym wsparciem w walce z zanieczyszczeniami i mikroorganizmami, które z czasem zaczną się niestety gromadzić na niektórych częściach urządzenia. Specjalistyczna formuła pozwoli na szybkie rozwiązanie problemu.

Sprawdź ofertę firmy Ecochemical!

W Ecochemical zajmujemy się produkcją i dystrybucją najwyższej jakości środków czyszczących i konserwujących do różnych elementów pojazdów samochodowych. Z łatwością zaopatrzysz się u nas w doskonały preparat doczyszczenia klimatyzacji oraz wiele innych produktów, dzięki którym zapewnisz swojemu urządzeniu możliwość stabilnego i niezawodnego działania. Sprawdź, co konkretnie mamy do zaoferowania i złóż zamówienie na wybrany środek!

Ecochemical informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij